Asi jste už sami zjistili, že bolest v krku není nemocí sama o sobě. Nejčastěji signalizuje právě přítomnost virové anebo bakteriální infekce v těle.
Bolesti v krku při polykání, pálení, potíže s mluvením a zvýšená teplota jsou průvodními jevy nachlazení, angíny nebo zánětu mandlí. Neprozradíme vám nic nového, když připomeneme, že náchylnost k bolestem v krku a angínám podporují únava a stres. Škoda jen, že i když to víme, málokdy se tím řídíme. A proto si dnes řekneme něco o přípravcích na krk.
Co na bolest v krku?
Na virová onemocnění, jejichž jedním z průvodních jevů je i bolest v krku, převážně přírodní léky neexistují a organismus se s nimi při naturální léčbě musí poprat sám. I když i v těchto případech není na škodu eliminace choroby za asistence lékaře. Ani léčba pomocí moderních léčiv nemusí být tak úplně nesmyslným přístupem, vše záleží od síly onemocnění.
Vyzkoušejte přírodní léčbu:
Šalvějový výplach: 2 kávové lžičky sušené šalvěje zalijte 1/4 l vroucí vody. Louhujeme 20 min. přikryté. Poté přecedíme a rozmícháme v čisté tekutině lžičku sody či soli. Užíváme ke kloktání. Postačí provádět 3x za den.
Zelný závin: zelné listy spaříme, rozklepeme přiložíme na krk šálem/šátkem. Necháme působit půl hodiny. Po hodině opakujeme.
Zázračný zázvor: zázvor můžete používat v jakékoli podobě. Udělejte si čas z pravého kořene, stačí jej nakrájet na malé kousky či nastrouhat a 15 louhovat v horké vodě. Stejně tak si můžete ukrojit pár plátků a sníst je. Dá se přidávat i do jídla v sušené podobě. Jeho moc je velká.
Co pít při bolesti v krku?
No přece horké nápoje. Ty totiž pomáhají zvlhčovat sliznice. Dbejte, abyste vypili minimálně 2 litry denně, více bude lépe.