Archiv pro rubriku: Léky

Věděly jste, že můžete mít větší prsa i bez plastické chirurgie? Zvolte přírodní cestu.

Prášky na zvětšení prsou

Prášky na zvětšení prsou

Prsa jsou důvodem, proč má mnoho žen jakéhokoli věku mindrák. Některým vadí, že jsou jejich prsa příliš velká, většina žen ale řeší opačný problém, a to jsou prsa malých rozměrů. Přitom všem trpí naše sebevědomí, stydíme se, cítíme se nepřitažlivě a rády bychom svým mužům dopřály požitek pro jejich oči i ruce a měly prsa větší, pevnější.

Jestliže i vy patříte k těm, kterým do vínku nebyla dána velká prsa a ráda byste je měla, rozhodněte se užívat prášky na zvětšení prsou. Už za dva týdny budete pozorovat rozdíl.

Budete spokojená a krásná

BreastEXTRA+ se užívají 2x denně, začíná se na začátku druhé poloviny menstruačního cyklu ženy. Za pouhé dva týdny budou patrné změny, prsa budou jak pevnější, tak pokožka se vypne a zjemní.

Pro správný účinek je potřeba dodávat tělu nutričně hodnotnou stravu. Dopřávejte si maso, mléčné výrobky, obiloviny, ovoce, zeleninu a získejte dostatek živin, které pomohou vaším prsům růst.

Prsa se zvětšují především v době klidu, dobré je proto spát alespoň 8 hodin denně, relaxujte, odpočívejte a vyhýbejte se situacím, které vám nejsou příjemné a uvádí vás do stresu.

Pilulky nepracují jen na prsou a pokožce, zvyšují sebevědomí, půvab ženy a proto je důležité jejich užívání i poté, co dojde ke zvětšení poprsí.

Síla přírodních látek

BreastEXTRA+ funguje díky fytoestrogenům, které jsou v nich z rostlin obsaženy. Podobají se hormonům, které způsobují produkci tkáně prsní žlázy a prsa rostou. Jaké rostliny to jsou? Angelica sinensis, Wild yam, Damiana, Fenugreek, Saw palmetto, hydrolyzovaný kolagen a sójové izoflavonoidy.

Jestliže vás zaujaly tabletky BreastEXTRA+, více informací i možnost objednat si je najdete na internetových stránkách www.breastextra.cz. Vyzkoušejte je, uvidíte, že budete spokojené, jako spousta žen před vámi.

Zánět spojivek u dětí

Mezi jedno z typicky dětských onemocnění patří zánět spojivek. Dokáže rodiče i děti pořádně potrápit, avšak většinou nemá žádné závažné důsledky. Rodiče by však hlavně měly myslet na to, že je dítěti nutné poskytnou řádnou lékařskou péči. Protože zrak je snad nejdůležitějším smyslem v lidském těle, rozhodně léčbu zánětu očních spojivek u dětí nepodceňujte, protože byste tak mohli ohrozit zrak svého potomka.

Rozdělení a příznaky zánětu

Dají se rozdělit do několika kategorií. Podle průběhu mohou být hyperakutní, akutní a chronické. Příznakem virového zánětu je pocit „písku v očích“ a vysoká podrážděnost očí spojená s pálením, svěděním, výtokem čiré tekutiny a zarudnutím oka. U dětí se navíc projevuje i zduřením uzlin. Často se vytváří i ztuhlý sekret v oblasti oka.

Ten se musí pravidelně odstraňovat. Velmi často se vyskytuje také horečka, která přímo souvisí se záněty horních dýchacích cest a horečkami. Infekce má rychlý nástup a zduřují uzliny.

Léčba zánětu spojivek u dětí

Vyvolávají ho nejrůznější příčiny. Takže i jeho průběh může být rozdílný. V případě alergických spouštěčů je navíc nutné připravit se také na to, že se zánět spojivek u dětí pravděpodobně bude často opakovat. U alergií není při zánětu sekrece z očí velká, oči jsou podrážděné a červené, někdy lze také pozorovat otok víček a spojivek.

Optimální terapií pro léčbu je nalezení a odstranění alergenu, ale to se ne vždy podaří. Naštěstí jsou dnes k dostání nejrůznější oční kapky, masti, gely i spreje, které tlumí různorodé alergické projevy. Někdy je bohužel nutné podat dítěti lokální či celkové kortikoidy.

Pro děti jsou běžně doporučovány tyto přípravky:

Ophthalmo-Septonex (účinná látka Carbethopendecinii bromidum) – při mírném průběhu zánětu

Opthalmo-Framykoin (účinná látka Bacitracinum zincicum),

Tobrex mast nebo kapky (léčivá látka Tobramycin)

Kanamycin mast nebo kapky (účinná složka Kanamycini sulfas)

Garasone (léčivá látka Gentamicini sulfas a Betamethasoni natrii phosphas)

Při alergických zánětech spojivek se doporučuje:

Maxitrol, Spersallerg (obsahuje dvě účinné látky Tetryzolin k omezení zánětlivého podráždění a otoku a Antazolin zmírňující alergii),

Opatanol, Zaditen kapky atd.

Pamycon (účinná látka Neomycini sulfas) – antibiotické kapky k léčbě přidružených zánětů v nose a uších

Vyberte si správnou antikoncepci

Antikoncepce nás má chránit před nechtěným těhotenstvím a samozřejmě má i jiné klady. Proto ji užívají i ženy, které jsou bez partnera. Antikoncepce je v dnešní době samozřejmost, která se týká většiny žen, které nechtějí mít miminko.

Druhů antikoncepce je tolik, že dost možná nevíte, pro kterou z nich byste se měla rozhodnout a tak tápete, kterou si vybrat. Existuje antikoncepce pro muže, což je kondom a pro ženy, což je velké množství antikoncepčních přípravků.

Nejvyužívanější antikoncepcí jsou tablety, které se také řadí k těm nejspolehlivějším ochranám před nechtěným těhotenstvím. Další je pak tableta, která se užívá po pohlavním styku, jsou tu pak také nitroděložní tělíska a pak také antikoncepční injekce.

Pokud si vybíráte antikoncepci, berte ohled na to, jak je spolehlivá. Vybírejte si takovou, která vám poskytne nejlepší ochranu a také největší pohodlí. Proto, aby byla antikoncepce spolehlivá, je však nutné brát ji tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, nebo jak vám určí lékař. Další věc, na kterou byste měly brát ohledy při výběru, je to, jak se antikoncepce užívá, nebo jak probíhá aplikace. Někomu nevadí brát denně v určitou hodinu prášky, někdo s tím může mít problém a může zapomínat. Pak jsou tu i jiné možnosti. Buď tělísko, které se vkládá na 5 let, nebo antikoncepční injekce.

Každá antikoncepce má své vedlejší účinky a tak berte ohled i na to. Některá může způsobovat bolest hlavy, po některé můžete přibrat. Antikoncepce by vám neměla znepříjemňovat pohlavní styk. Pokud tomu tak je, tak ji vyměňte. S lékařem můžete probrat to, jakou ochranu před početím zvolit. Určitě vám řekne, pokud mu sdělíte své požadavky, co je pro vás tím nejlepším. Nejdůležitější je znát také váš zdravotní stav, a to lékař samozřejmě ví a podle toho si při předepisování bude také rozhodovat.

Hormonální antikoncepce – Je prospěšná nebo škodlivá?

Hormonální antikoncepce je v dnešní době úplně běžná věc. Používá ji spoustu žen po celém světě, kvůli její  99,9%  spolehlivosti a snadného užívaní. Na trhu existuje nespočet hormonálních a kombinovaných pilulek, které obsahují hormon estrogen a progesteron, které zabraňují nechtěnému těhotenství. Lze ji užívat už v počátcích sexuálního života. Celý příspěvek

Probiozym pomůže, když máte problémy s trávením

Možná i vy patříte do skupiny těch, kteří mají problémy s trávením. Problémy s trávením se mohou projevovat formou zácpy nebo naopak průjmu, můžete trpět častým pocitem plynatosti, nadýmáním a vaše břišní dutina se celkově může jevit jako nekomfortní. Celý příspěvek

Proč se nesmí s antibiotiky jíst mléčné výrobky?

Proč se nesmí s antibiotiky jíst mléčné výrobky?

Pravděpodobně jste se setkali s tím, že vám doktor předepsal antibiotika a při vyzvedávání v lékárně vás lékárnice upozornila, že nesmíte jíst mléčné výrobky. No jo, ale to říkají pokaždé, ale nikdy neříkají proč. Stačí jednou říct proč, a už bych si to pamatoval. Takhle ale ani není jisté, že to budu dodržovat, když netuším, proč.

Zkusil jsem se tedy zeptat, zda to platí po celou dobu, nebo jen v době podávání antibiotik. Dostal jsem ale jen neurčitou odpověď o možné alergii. Přišlo tak na řadu rychlé vyhledání na Googlu a pak přečtení vždy zavrhovaného příbalového letáčku.

Antibiotika a mléčné výrobky

A hned je důvod jasný: účinná léčebná látka v antibioticích se váže na některé prvky a tím se stává neúčinná. Jedním z nich je vápník, který je obsažen právě v mléčných výrobcích. Přesnější zdůvodnění najdete právě na příbalovém letáčku (nejedná se jen o mléčné výrobky). Například pro lék Doxybene je to přesně takto:

Vstřebávání doxycyklinu z trávicího ústrojí mohou snižovat např. ionty hliníku, a hořčíku (obsažené v lécích, které snižují žaludeční kyselost) a ionty vápníku (obsažené také v mléce a mléčných výrobcích a ve vápník obsahujících ovocných šťávách), přípravky obsahující železo, aktivní uhlí a cholestyramin. Doxybeneby se měl proto užívat 2-3 hodiny před užitím těchto léků nebo požitím uvedených poživatin.

Mají se antibiotika jíst nalačno nebo po jídle?

Mají se antibiotika jíst nalačno nebo po jídle?

Posted on

V jednom z předchozích článků jsem vysvětloval, proč se spolu s některými antibiotiky nesmějí jíst mléčné výrobky. Podobnou nejistotu vyvolává otázka, zda se mají antibiotika jíst před jídlem, nebo až po něm. Bohužel u každého ATB je to jiné a správnou odpověď naleznete vždy v příbalovém letáku, měl by vám to říci také lékárník při vydávání antibiotik či přímo váš lékař.

Proč se podávají antibiotika nalačno

Nás ale zajímá, proč to tak je. Některá antibiotika se užívají před jídlem, s dostatečným předstihem. Důvod je podobným jako u mléčných výrobků. Spolu s potravou v žaludku dochází a k pomalejšímu vstřebávání antibiotik či vázání účinné látky na různé složky potravy a tím ke snížení jejich účinku.

Příklady antibiotik, které se zpravidla podávají před jídlem: Amoclen, Amoxihexal, Duomox, Ospamox, Augmentin, Amoxicilin, Amoxiklav, Oxacilin, Prostaphylin, Apo-Ampi, Ampicilin, Unasyn, V-penicilin, Ospen, Neloren, Sumamed, Rulid, Dalicin nebo Sporanox.

Antibiotika, která se podávají s jídlem

U dalších antibiotik je to přesně naopak. Je vhodné je podávat buď s jídlem, nebo po něm. Opět správnou informaci naleznete na příbalovém letáku léku. Důvodem podávání po jídle je nesnášenlivost žaludku s antibiotiky. Nalačno tak může dojít k podráždění žaludku a například zvracení a podobně. To platí třeba i u zvířat, o čemž jsem se už jednou přesvědčil. Veterinář předepsal kočce antibiotika a jednou jsem zapomněl dát je kočce až po jídle. Do 15 minut vyzvracela vše, co měla v žaludku (jen prášky a šťávy), jak jí ho samotné podráždili.

Antibiotika, která se zpravidla podávají s jídlem nebo až po něm: Doxybene, Doxyhexal, Deoxymykoin, Biseptol, Oriprim, Primotren, Contrimoxazol al, Zinnat, Furantoin, Efloran, Entizol, Sporanox nebo Nizoral.

Ke na době podávání nezáleží

Aby toho nebylo málo, jsou samozřejmě i taková antibiotika, kde je to jedno: Rovamycin, Klacid, Flukonazol, Ciphin, Mykomax, Nolicin, Gyrablok, Ofloxin, Zanocin, Ciplox, Cifloxinal nebo Cipranol.

Tento článek NENÍ náhradou příbalového letáku, informace jsou pouze orientační, vždy si přečtěte příbalový leták svého léku, nebo se zeptejte lékárníka! Smyslem je pouze vysvětlit způsob, proč se antibiotika podávají tím a tím způsobem.

Omezená délka léčby

Omezená délka léčby

Nedávno jsem se setkal v lékárně s novinkou, aspoň pro mne. Odmítli mi vydat všechny léky z předpisu. Jako důvod uvedli, že lékař nesmí předepsat delší než tříměsíční léčbu. Můj předpis to překročil o několik dnů. Vydali mi tedy pouze 2/3 léků a zbytek “stornovali”.

Vtipné na tom je to, že si to v lékárně musí přepočítat sami v hlavě podle uvedeného dávkování a počtu léků v jednom balení. Moje dávkování 1/2, 1/2, 0 asi zase nebylo tak složitým oříškem.